Krok 3.
Przyłączenie wody
do budynku
Wykonujemy również przyłącza wodne nowopowstałych lub istniejących studni głębinowych oraz pomp do budynków.
Usługę realizujemy sprawnie i kompleksowo dzięki posiadaniu niskogabarytowych koparek. Nie degradujemy przy tych czynnościach działek.
Po wykonaniu odwiertu studziennego zostaje on wstępnie oczyszczony przy użyciu wody ze sprężonym powietrzem, a następnie umieszczana jest wewnątrz pompa robocza oraz określane są parametry studni, napływ w cyklu dobowym.
Punkt czerpalny
Przyłączenie na Kapsule z magazynem wody wewnątrz w ziemi
Przyłączenie Wewnątrz budynku z magazynem wody w zbiorniku w hydroforni
Montujemy kompletne zestawy ciśnieniowo buforowe, w których skład wchodzą urządzenia z odpowiednio przez firmę dobranymi parametrami, czyli pompa, zbiornik przeponowy, przewód tłoczny pe i zgrzewany w środku pp, kabel wodny, linki sterowania, zabudowy studni oraz inne niezbędne materiały, co wiąże się ze sporymi oszczędnościami. Zestaw jest montowany razem z zasilaniem energetycznym i sterowaniem. Dzięki temu pompa nie będzie włączała się przy każdorazowym odkręceniu kranu (co wiąże się z większym zużyciem). Zbiornik przeponowy zapewnia bezawaryjne działanie co wiąże się także z wygodnym użytkowaniem.
Zamiast hydroforu montujemy zbiornik przeponowy, ponieważ posiada w środku elastyczny wkład, który zapewnia jego cichą pracę, w przeciwieństwie do głośnego hydroforu. Zbiornik przeponowy jest urządzeniem zapewniającym stałe ciśnienie wody w instalacji wodociągowej. To pojemnik, który jest wykonany z metalu. Woda jest wtłaczane przez pompę z dna zarurowanego otworu studziennego. Zwiększająca się ilość wody wtłaczana do zbiornika sprawia że rośnie w nim ciśnienie. Gdy dojdzie do właściwego poziomu ciśnienia w urządzeniu to pompa zostaje automatycznie wyłączona. Ciśnienie to wypycha wodę ze zbiornika, gdy odkręcamy kran. Gdy ciśnienie w zbiorniku spadnie do określonego poziomu to pompa zostaje ponownie włączona i cały proces się powtarza, średnio są to dwa cykle w ciągu doby.
Dzięki temu całe przedsięwzięcie
wykonuje dla państwa jedna firma.
Jak wspomniano wyżej w procesie przyłączania instalacji określane są parametry studni. Indywidualne zapotrzebowanie na wodę określa wybór zbiornika przeponowego o optymalnej pojemności. Na większe zbiorniki konieczne jest przeznaczenie znacznej ilości miejsca, natomiast te najmniejsze można umieścić tuż pod zlewem kuchennym.
Na podstawie tych parametrów dobierana jest również odpowiednia średnica kabli zasilających, przewodów tłocznych, jak również dobór właściwych urządzeń do wykonania sterowania ciśnieniowego.
W instalacji stosujemy dodatkowo peszel zabezpieczający, tzw rurę arot, która osłania kabel elektryczny przed uszkodzeniem.
Przebijamy także ściany budynków w celu zamontowania zbiornika przeponowego z osprzętem oraz doprowadzamy powstałą instalację do rurociągów mieszczących się w budynku prosto pod kran.
W przypadku obiektów, w których nie ma dostatecznej przestrzeni na posadowienie naczynia magazynu wody, istnieje możliwość montażu instalacji bez zbiornika. Wtedy stosujemy pompę z układem falującym wraz z elektroniką, gdzie pompa i układ sterujący tworzą zmienne ciśnienie w układzie rozprowadzeniowym.
Technologia naszych przyłączeń odbiega od przyłączeń studni tradycyjnych.
Różnica polega na tym że nie stosujemy tradycyjnych kręgów, które są zawodne, nieszczelne i mało estetyczne.
Zastąpiliśmy je złączem szwedzkim czyli adapterem DB 25, którego zastosowanie gwarantuje niezawodność. Zamknięcie studni następuje przy zastosowaniu rury osłonowej która jest stosowana w każdej studni , następnie obudowy studziennej ze stalowym lub żeliwnym włazem. Serwisowanie studni jest możliwe dzięki specjalnemu przyrządowi serwisowemu który umożliwia dojście do studni tylko i wyłącznie właścicielowi i naszemu serwisantowi .
Jest to ergonomiczne, estetyczne bezpieczne i funkcjonalne, a co najważniejsze w 100% szczelne rozwiązanie.
Teraz już można korzystać z dobrodziejstwa
czystej wody odkręcając kran i móc cieszyć się
własną wodą i oszczędnością z ujęcia
głębinowego wykonanego przez naszą firmę
Galeria
Oferujemy
- Usługa lokalizacji wody i analiza terenu wiercenia – gratis w przypadku kiedy na danym terenie były już robione badania geofizyczne
- 95% skuteczności w znalezieniu wody
- Gwarancja na wodę
- Po badaniach klient otrzymuje:
– sprawozdanie
– projekt trójwymiarowy graficzny hydrosfery w zakresie 0-120m. p.p.m.
– wycenę całej inwestycji
Kontakt
Co dalej?
Kolejne kroki
Sprawdź jak oceniali nas klienci
Nasi partnerzy
Współpracujemy zarówno z klientami indywidualnymi jak i z większymi firmami.